آیا ویروس کرونا از مادر به جنین منتقل میشود؟

درباره Coronavirus جدید ناشناخته های بسیاری وجود دارد ، از جمله اینکه زنان بارداری که ویروس را گرفتار می کنند می توانند آن را به فرزند متولد نشده خود منتقل کنند. اکنون ، یک مطالعه مقدماتی نشان می دهد که ویروس معروف به ۲۰۱۹-nCoV ممکن است در دوران بارداری منتقل نشود.

با این حال ، این مطالعه كوچك بود و فقط زنان باردار در سه ماهه سوم كه زایمان از طریق سزارین (بخش C) داشتند زایمان شدند. نویسندگان گفتند ، تحقیقات بیشتری برای تأیید یافته ها و بررسی اینکه آیا آنها در گروه های دیگر زنان باردار اعمال می شوند ، مورد نیاز است.

این مطالعه ، چهارشنبه (۱۲ فوریه) در ژورنال The Lancet منتشر شده است ، پیرامون خبر نوزادی در چین که تست مثبت ۲۰۱۹-nCoV را طی ۳۶ ساعت تولد انجام داده است. ژانگ گفت ، اما در این مورد ، مشخص نیست که آیا انتقال در رحم واقعاً رخ داده است یا خیر. به گفته وی ، ممکن است کودک پس از تولد از تماس نزدیک ، ویروس را گرفتار کند.

بعضی از عفونت ها می توانند از مادر به فرزند در دوران بارداری منتقل شوند ، اگرچه دقیقاً چگونگی این اتفاق اغلب مشخص نیست. پاتوژن ها ممکن است در دوران بارداری یا از طریق تماس با مایعات بدن هنگام زایمان از طریق جفت به کودک منتقل شود. به عنوان مثال ، طبق گفته کالج آمریکایی متخصص زنان و زایمان ، اگر یک زن باردار مبتلا به HIV باشد ، نوزاد ممکن است از طریق خونی که در هنگام انقباض زایمان به جفت وارد می شود ، یا از طریق تماس با خون ، آلوده شود. با این حال ، طبق گفته The Guardian ، این شیوه انتقال در بین ویروس ها ، به ویژه ویروس های تنفسی رایج نیست.